امروز جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری استان سمنان؛

آزادی ۹۸ نفر از زندانی‌های استان سمنان

شب گذشته همراه ۱۳۵ نفر از مقامات قضایی این استان بازدید منسجم و یکپارچه‌ای از زندان‌های استان سمنان انجام شد.
کد خبر: 18996
زمان انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۷ بعد از ظهر -
74 بازدید

رئیس کل دادگستری استان سمنان؛

آزادی ۹۸ نفر از زندانی‌های استان سمنان

رئیس کل دادگستری استان سمنان و قضات این استان در بازدید شبانه از زندان‌های سمنان، زمینه آزادی ۹۸ نفر زندانی را فراهم کردند.

 

رئیس کل دادگستری استان سمنان اظهار کرد: شب گذشته همراه ۱۳۵ نفر از مقامات قضایی این استان بازدید منسجم و یکپارچه‌ای از زندان‌های استان سمنان انجام شد.

 

محمدجعفر عبداللهی ادامه داد: به‌مناسبت هفته بسیج و در ایام شهادت حضرت زهرا(س) و با هدف ایجاد حرکت جدی در چرخه عدالت با رویکرد اجرای تحول و تعالی زندان و امور زندانیان، پس از حضور قضات در زندان‌ها ۹۸ مددجو آزاد شدند.

 

وی گفت: یکی از وظایف دستگاه قضایی در حوزه زندان و زندانی‌ها، نظارت بر جمعیت زندان‌ها، ملاقات با زندانی‌ها، بررسی مشکلات و رسیدگی به درخواست‌های آنهاست. دستگاه قضایی استان سمنان در اجرای تکالیف آگاهانه گام برمی‌دارد و به‌دنبال ایجاد فرصتی مناسب برای زندانی است تا اگر طبق قانون خواسته‌ای دارد تصمیم‌های لازم از سوی قضات گرفته و در بهترین زمان ممکن اجرا شود.

او با بیان اینکه بازدید مسؤولان قضایی استان از زندان‌ها به‌صورت کیفی و کارساز انجام شد و جنبه نمایشی نداشت، ادامه داد: همکاران قضایی دلسوزانه و با حفظ شأن انسانی اشخاص، با زندانی‌ها ملاقات و درخواست‌های مددجویان را بررسی کردند. این، آغاز یک گام بلند در مسیر تحول ضابطه‌مندِ جمعیت کیفری است.

عبداللهی یادآوری کرد: در هشت ماه گذشته، چهار هزار و ۹۹۷ مورد ارفاق قانونی برای زندانی‌های دارای شرایط ثبت شد. آزادی مشروط، تعلیق باقی‌مانده مجازات حبس، پذیرش دادخواست اعسار، پابند الکترونیک، مرخصی و رأی باز، از جمله ارفاق‌های قانونی برای مشمولان بوده است.

وی افزود: پیگیری مشکلات زندانی‌ها، کنترل و کاهش جمعیت کیفری به‌واسطه برنامه‌ریزی که برای حضور مسؤولان قضایی در زندان‌ها انجام شده است، کماکان ادامه دارد و زندانی‌ها که بازگشت آن‌ها به جامعه خطرآفرین نیست، در اولویت برخورداری از ارفاق‌های قانونی‌اند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *