امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان؛

نصب دوربین‌های ثبت تخلف در محور میامی – ری‌آباد

فرآیند مکان‌یابی برای نصب دوربین‌های ثبت تخلف‌های عبور و مرور در این محور با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی انجام شد.
کد خبر: 20343
زمان انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۸ بعد از ظهر -
116 بازدید

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان؛

نصب دوربین‌های ثبت تخلف در محور میامی – ری‌آباد

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از برنامه‌ریزی برای نصب سه دوربین ثبت تخلف در محور محور میامی – ری‌آباد در شرق این استان خبر داد.

 

مهدی مقیمی امروز (۲۹ بهمن ماه) در حاشیه بازدید از محور میامی – ری‌آباد، اظهار کرد: فرآیند مکان‌یابی برای نصب دوربین‌های ثبت تخلف‌های عبور و مرور در این محور با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی انجام شد.

 

وی با اشاره به اهمیت نصب این دوربین‌ها، بیان کرد: اگرچه در کاهش تصادف‌ها و بخصوص تصادف‌های منجر به جرح، عوامل متعددی موثرند، اما نصب دوربین‌های ثبت تخلف از جمله مولفه‌هایی است که می‌تواند در کاهش تصادف‌ها در محورهای استان موثر باشد.

 

وی ادامه داد: براساس داده‌های مطالعات انجام‌شده در این بخش، نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور و افزایش تعداد سامانه‌های کنترل سرعت و … در کاهش تلفات رانندگی ناشی از سرعت غیرمجاز مؤثر خواهند بود.

سرپرست مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه محورهای استان سمنان از محورهای پرتردد در کشورند، بیان کرد: با توجه به گستره بالای جغرافیایی استان، محدودیت در نیروی انسانی نظارتی و طولانی بودن محورهای استان، نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور در استان، از راه‌های کم‌هزینه‌تر برای نظارت حداکثری در محورها و در نتیجه کاهش تخلفات است.

وی تاکید کرد: نصب این سامانه‌ها نه‌تنها در مدیریت ترافیک، کاهش تصادف‌ها و حوادث رانندگی و مدیریت سرعت در راه‌های ارتباطی نقش مهمی دارند، بلکه به ارتقا و رشد ضریب امنیت در استان پهناور سمنان نیز کمک می‌کند.

او هزینه‌کرد برای نصب سامانه‌های ثبت تخلف در جاده‌های استان را یک نوع سرمایه‌گذاری در کشور و استان ارزیابی و اضافه کرد: جدای از خسارت‌های معنوی ناشی از تصادف‌ها، براساس آمار رسمی به ازای هر جان‌باخته در تصادف‌ها و سوانح جاده‌ای، ۵.۴ میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌شود و بیمه‌ها سالانه بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان خسارت برای تصادف‌ها پرداخت می‌کنند، بنابراین هرگونه سرمایه‌گذاری در این بخش به نوعی یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *