امروز چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان؛

تهران در صدر مقاصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان

تهران، مازندران و خراسان رضوی سه استان در صدر مقاصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان بودند.
کد خبر: 20413
زمان انتشار: ۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵ بعد از ظهر -
119 بازدید

سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان؛

تهران در صدر مقاصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان

سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از ایوانکی_ شریف آباد به عنوان پرترددترین محور این استان در بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: تهران، مازندران و خراسان رضوی سه استان در صدر مقاصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان بودند.

 

 مهدی مقیمی سوم اسفندماه در نشست معاونین این اداره کل اظهار کرد: به طور متوسط روزانه ۲۱ هزار و ۲۲۰ تردد در این محور طی بهمن ماه ثبت شده است.

 

وی با اشاره به مقصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان افزود: تهران با ۲۷ درصد در صدر مقاصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان در بهمن ماه بوده است.

 

سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد: استان های مازندران با ۲۶ درصد و خراسان رضوی با ۱۸ درصد بعد از تهران به تربیب رتبه دوم و سوم بیشترین مقاصد سفر خودروهای با پلاک استان سمنان را در بهمن ماه به خود اختصاص دادند.

وی اضافه کرد: هم چنین استان گلستان با هفت درصد، قم با پنج درصد در رتبه های چهارم و پنجم بیشترین مقاصد سفر خودروهای پلاک استان سمنان در بهمن ماه امسال بودند.

مهندس مقیمی یادآوری کرد: ۱۷ درصد باقیمانده خودروها در  بهمن ماه نیز مربوط به سایر استان های کشور بوده است.

وی از ثبت یک میلیون و ۴۶۸ هزار و ۶۷۲ تردد در محورهای ورودی این استان در بهمن ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: به طور میانگین در هر ساعت یک هزار و ۹۶۲ تردد در محورهای استان انجام شده است.

سرپرست مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: براساس آمار اخذ شده از سامانه های هوشمند ترددشمار برخط روژ یکشنبه بیست و دوم بهمن ماه، مصادف با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پرترددترین روز  در محورهای استان سمنان بوده است.

مقیمی با اشاره به اینکه ۲۲درصد ترددها مربوط به خودروهای سنگین بوده ، گفت: محورهای ورودی استان سمنان از نظر فراوانی ترددها در بهمن ماه رتبه دهم را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده اند.

مقیمی با اشاره به استفاده روزافزون شهروندان از سامانه های ارتباطی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: در یک ماهه بهمن ماه ۴۱ هزار و ۶۷۶ نفر از خدمات تلفن گویا ۱۴۱ استفاده کردند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *