امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان؛

وام مشاغل خانگی منجر به اشتغال ۳۶۷۰ نفر در استان سمنان شد

پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در دولت سیزدهم موجب اشتغالزایی برای سه‌هزار و ۶۷۰ نفر در استان شد.
کد خبر: 20486
زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳ بعد از ظهر -
37 بازدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان؛

وام مشاغل خانگی منجر به اشتغال ۳۶۷۰ نفر در استان سمنان شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در دولت سیزدهم موجب اشتغالزایی برای سه‌هزار و ۶۷۰ نفر در استان شد.

 

جعغر کاشانی افزود: ۲ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌ الحسنه در بخش مشاغل خانگی از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم تا کنون به استان سمنان اختصاص یافت.

 

وی ادامه داد: یکهزار و ۴۴۶ میلیارد ریال سهمیه استان سمنان مربوط به تسهیلات مشاغل خانگی در ۱۴۰۲ است که بیش از ۷۵ درصد از آن جذب شد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: یکهزار و ۸۳ میلیارد ریال از سهم تسهیلات مشاغل خانگی استان سمنان از ابتدای امسال تا کنون جذب و به متقاضیان شد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان جهاد کشاورزی، اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند طبق رسته‌های تعریف شده، مشمولان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی و افراد متقاضی را برای دریافت وام معرفی کنند.

وی تصریح کرد: افراد مهارت آموخته و دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای می‌توانند با تشکیل پرونده، درخواست دریافت تسهیلات مشاغل خانگی خود را ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: متقاضیان برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی ابتدا باید مجوز مشاغل خانگی را از طریق دستگاه‌های متبوع دریافت کنند و سپس مراحل بعدی مربوط به دریافت تسهیلات را پیگیر شوند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *