امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
نماینده ولی فقیه در استان سمنان؛

رییس جمهور طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را اجرا کند!

کارگران بسیاری از دیگر استان‌ها در معادن و کارخانه‌های این استان مشغول کار هستند که در صورت نبود آب با مشکل جدی مواجه خواهیم بود.
کد خبر: 20850
زمان انتشار: ۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۵ بعد از ظهر -
1913 بازدید

نماینده ولی فقیه در استان سمنان؛

رییس جمهور طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را اجرا کند!

 نماینده ولی فقیه در استان سمنان از عدم اجرایی شدن طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان در زمان دو رییس جمهور گلایه کرد و گفت: طرح‌های نیمه کاره اجرایی شوند.

 

حجت الاسلام مرتضی مطیعی ضمن بیان اینکه نزدیکی سمنان به تهران یکی از دلایل خوب مهاجر پذیری این استان است، ابراز داشت: کارگران بسیاری از دیگر استان‌ها در معادن و کارخانه‌های این استان مشغول کار هستند که در صورت نبود آب با مشکل جدی مواجه خواهیم بود.

 

وی ضمن بیان اینکه مشکل کمبود آب مربوط به همه شهرهای استان می‌شود، افزود: متأسفانه طرح انتقال آب به سمنان در زمان دو رئیس جمهور تاکنون اجرایی نشده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان ضمن بیان اینکه شهرک جدید ایوانکی نیز دارای مشکل آب است، ابراز داشت: این شهر پیشانی استان و نزدیک‌ترین نقطه به تهران که مهاجران زیادی را در خود جای داده که نبود آب باعث خالی شدن این منطقه از سکنه خواهد شد.

مطیعی ضمن بیان اینکه همین وضعیت در شاهرود و دیگر نقاط نیز دیده می‌شود، تصریح کرد: امام جمعه شاهرود نیز در خطبه‌های نماز جمعه اعلام کرد اولویت برای مردم این شهرستان تأمین آب شرب است.

وی ضمن بیان اینکه به نقل از مسئولان آب شهید شاهچراغی دامغان تا حدود پنجاه درصد کاهش داشته است، افزود: در ادامه این روند با مشکل جدی این شهرستان مواجه خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان ضمن بیان اینکه مقدمات، مطالعات و مصوبات طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان به انجام رسیده است، ابراز داشت: با انتقال آب از دریای خزر به سمنان نه فقط سمنان بلکه تهران، مازندران، قم و دیگر شهرها نیز از آن بهره مند خواهد شد.

مطیعی در ادامه تصریح کرد: مقدار آبی که برای این استان از دریای خزر برداشت خواهد شد در مقایسه با آبی که کشورهای دیگر از این دریا برای امور خود مصرف می‌کنند، نزدیک به صفر است.

وی با درخواست از رئیس جمهور برای احیا و پیگیری این طرح متوقف شده، مانند دیگر طرح‌های نیمه‌کاره‌ای که در کشور در حال تکمیل است، افزود: این مطالبه مردم سمنان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استاندار، فرمانداران، همه ائمه جمعه و به صورت کلی همه استان است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *