امروز سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
رئیس پلیس راه استان سمنان؛

۶۰ درصد تصادفات استان سمنان به دلیل خواب آلودگی است!

فاصله زیاد بین شهرهای استان از جمله عوامل خستگی زا در این منطقه است.
کد خبر: 20881
زمان انتشار: ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۸ بعد از ظهر -
817 بازدید

رئیس پلیس راه استان سمنان؛

۶۰ درصد تصادفات استان سمنان به دلیل خواب آلودگی است!

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه ۶۰ درصد از تصادفات رخ داده در استان به دلیل خواب آلودگی است، گفت: استراحت کافی مهمترین عامل مقابله با تصادفات منجر به فوت در استان است.

 

سرهنگ موسی بزرگی با بیان اینکه ۶۰ درصد تصادفات استان سمنان به دلیل خواب آلودگی است، تاکید کرد: فاصله زیاد بین شهرهای استان از جمله عوامل خستگی زا در این منطقه است.

 

وی با بیان اینکه استان سمنان چهار راه شمالشرق کشور است در نتیجه هر مسافری از هر کریدوری از کشور که به سمت مشهد حرکت کند در استان سمنان خستگی خواهد داشت، افزود: استراحت مهمترین عامل دوری از تصادفات منجر به فوت در استان است.

 

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: تصادف دو خودرو و ۹ کشته در یک لحظه در محور دامغان جندق بدترین سانحه رانندگی نوروز سال جاری در کشور بود که در استان سمنان رخ داد و نشان از شدت تصادفات بر اثر خواب آلودگی دارد.

بزرگی بیان کرد: دیروز هم هم در اثر واژگونی یک دستگاه پژو ۴۰۵ در محور گرمسار به آرادان یک نفر فوت که علت این امر نیز خستگی بوده است.

وی رعایت سرعت مطمئنه و حفظ فاصله‌ی طولی را یکی دیگر از الزامات رانندگی ایمن در جاده‌های استان سمنان دانست و تاکید کرد: رانندگان بعد از هر ۱۲۰ دقیقه رانندگی حتماً در نقاط ایمن و استراحتگاه‌های استان سمنان ۱۰ دقیقه استراحت داشته باشند.

منبع: مهر

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *