امروز دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳
گلرو نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس؛

بعید می‌دانم اسرایٔیل اماکن غیرنظامی ما را بزند!

بعید می دانم رژیم صهیونیستی اماکن غیر نظامی ما را بزنند. حتی اماکن نظامی ما را نخواهند زد چون اسرائیل با توجه به بعد مسافتی که دارد توانایی این کار را ندارد
کد خبر: 21033
زمان انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴ بعد از ظهر -
106 بازدید

گلرو نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس؛

بعید می‌دانم اسرایٔیل اماکن غیرنظامی ما را بزند!

“عباس گلرو” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با عصر ایران با اشاره به حمله نظامی ایران به سرزمین های اشغالی و احتمال حمله متقابل اسراییل به ایران، گفت: این پیام محکمی بود و جدیت ایران را برای اینکه بعد از این همه اقدامات که اسرائیل در سوریه و علیه منافع ملی ما انجام داد یک جا بایست نشان داده می شد و این نقطه عطفی بود.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: اینکه این اقدام ایران بازدارنده است و تضمین شود که اسرائیل کاری نمی کند بعید می دانم چراکه  اسرائیلی ها خبیث تر از این حرفها هستند.

 

وی اظهار کرد: این اقدام مثل طوفان الاقصی بود که از زمان پیدایش رژیم صهیونیستی تا تاریخ حاضر بی سابقه بود و در معادله نظامی و رویارویی ایران و اسرائیل بی نظیر بود و برای اولین بار اتفاق  افتاد که ما مستقیما خاک سرزمین های اشغال شده را هدف قرار دادیم.

 

گلرو ادامه داد: گرچه پایان جنگ را سرلشکر باقری اعلام کردند در دبیرخانه سازمان ملل هم ما نامه به شورای امنیت و دبیر کل دادیم و پایان یافته تلقی کردیم اما صحنه سیال است و اگر سناریوی دیگر از طرف صهیونیست ها تکرار شود باید پاسخ متقابل بگیرند.

وی بیان کرد:  آنها به اهداف نظامی ما و دیپلماتیک ما زدند و ما هم تلافی متقابل کردیم اگر بازی عوض شود همان اتفاقات می تواند از طرف ما در رابطه با این رژیم بیفتد.

نماینده مردم سمنان در مجلس تصریح کرد: بعید می دانم رژیم صهیونیستی اماکن غیر نظامی ما را بزنند. حتی اماکن نظامی ما را نخواهند زد چون اسرائیل با توجه به بعد مسافتی که دارد توانایی این کار را ندارد. موشک ندارد از نظر پدافند و سیستمی نیز ضعیف است و بعید می دانم اقدامی علیه مناطق مسکونی ما انجام دهد.

وی ادامه داد: البته به کشورهای منطقه هم هشدارهای لازم داده شده که با این رژیم همکاری نکنند بنابراین در همین حد متوقف می ماند اما به هر حال در عالم سیاست و بین المللی سناریوهای مختلفی می تواند اتفاق بیفتد. و به همین دلیل نیروهای مسلح ما آمادگی کامل دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: نه ایران و نه منطقه و نه خود آمریکایی ها تمایلی به جنگ فراگیر ندارند چون جنگ فراگیر یعنی به آتش کشیده شدن منطقه و کل اقتصاد دنیا لذا تاثیرمستقیم روی فروپاشی اقتصادی می گذارد و دنیا تحمل این را ندارد.

وی خاطر نشان کرد: از نظر من الان زمانش نیست و اتفاقی نخواهد افتاد حتی متحدین آمریکا هم که در منطقه هستند آنها هم اسرائیلی ها را مدیریت می کنند که اتفاقی نیفتد و خلیج فارس نمونه واضح است. اگر جنگ اتفاق بیفتد این خانه های شیشه ای در حاشیه جنوبی خلیج فارس مصون نخواهند بود بنابراین هیچ کدام دنبال جنگ فراگیر نیستند.

منبع: عصر ایران

اشتراک گذاری
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *